ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

Centrum ARPIDA se snaží reagovat na velkou poptávku rodin pečujících o dospělé klienty s kombinovaným postižením po respitních (odlehčovacích) pobytech. Po několika měsíční komunikaci s představiteli Nadačního fondu GSK (viz. www.nadacnifondgsk.cz) se podařilo získat podporu tohoto fondu našemu projektu „Respitní péče pro dospělé s těžkým kombinovaným postižením v Jihočeském kraji“ na období září 2015 – srpen 2016. Souběžně s programem respitní péče pro děti a mládež financovaného grantem Nadace rozvoje občanské společnosti tak během několika měsíců naplňujeme v celé šíři náš příslib a závazek nabídnout rodičům klientů centra Arpida příležitost pro odpočinek, nabrání sil a volných dní pro vlastní aktivity. Jsme velice rádi, že se nám to povedlo a věříme, že se nám podaří najít také možnosti pokračování financování odlehčovacích pobytů i po ukončení obou projektů.

Pro období září – prosinec jsou z velké části již obsazeny víkendové termíny pobytů. Nabízíme ale i variantu týdenních pobytů od pondělí do pátku (nebo jen část týdne), která umožňuje běžné docházení do školy nebo sociálních služeb v průběhu týdne. Asistenti respitních pobytů jsou připraveni i na podporu při zajištění školních povinností. Týdenní forma respitních pobytů má stále ještě volnou kapacitu.

Máte zájem o využití respitní péče? Chcete znát podrobnější informace o podmínkách, náplni a způsobu zajištění programu? Kontaktujte nás, prosím, co nejdříve: Mgr. Jan Šesták, Ph.D., ARPIDA, tel.: 385 777 072, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nadační fond GSK je firemním nadačním fondem společnosti GlaxoSmithKline, s. r. o. (viz www.cz.gsk.com), která je pobočkou jedné z největších farmaceutických firem na světě.

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz