ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

V průběhu prosince 2018 a ledna 2019 proběhlo vzdělávání pracovníků v rámci projektu ,,Kruh podpory - cesta k běžnému životu", který je financován Nadační fond Avast.

Vzdělávání se zúčastnilo celkem 12 pracovníků z Centra ARPIDA a Centra Kaňka - sociální pracovníci, poradci rané péče a odborní pracovníci (např. fyzioterapeut, ergoterapeut, logoped, muzikoteraeput). Všechny pracovníky spojovala téma kvalitní práce práce s rodinou v rámci služby raná péče. Vzdělávání pracovníků obou zařízení bylo realizováno prostřednictvím vzdělávací organizace Quip. Na kurzech jsme se naučili, jak dobře s rodinou individuálně plánovat při využití technik plánování zaměřeného na člověka (Profil na jednu stránku, MAPA - Tvoříme akční plány). Dále jsme se dozvěděli, jak dobře využít a budovat přirozenou podporu rodiny prostřednictvím tzv. kruhů podpory nebo dobře "provázet" (facilitovat) kruhová setkání s rodinou.

Už se moc těšíme až získané znalosti budeme uvádět do praxe. Touto cestou bychom rádi ještě jednou poděkovali nadačnímu fondu Avast za finanční příspěvek.

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary   borovka   aukce2    bosch logo res 340x111

 
 

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz