ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

Centrum ARPIDA bylo ve čtvrtek 16.6.2022 oceněno Cenou INOVACE v sociálních službách za projekt Spolu do života. Tento projekt se úspěšně snaží o individuální a pravidelné začlenění dospělých lidí s tělesným a kombinovaným postižením a vyšší mírou potřebné podpory do běžného prostředí konkrétních firem, organizací a institucí. Využívá k tomu podporu sociální rehabilitace a pravidelnou péči osobní asistence. V současné době se projektu účastní 15 uživatelů, kteří dochází na 20 míst v Českých Budějovicích, Prachaticích, Křemži a Českém Krumlově, kde se podle svých možností a schopností zapojují do každodenního života a snaží se být jeho užitečnou a přirozenou součástí. Na projekt jsme v ARPIDĚ velmi pyšní a zároveň jsme vděční všem spolupracujícím firmám a organizacím, že jej s námi realizují a poskytují tak příležitost pro běžný život i našim dospělým uživatelům. 

Cenu Inovace vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s MPSV ČR a Asociací krajů ČR. V letošním roce bylo oceněno celkem 8 inovativních projektů z celé České republiky.

Spolupracující subjekty:

ČEVAK a.s., Teologická fakulta JU, Moto Boom s.r.o., ČD Cargo a.s., dm drogerie markt s.r.o., Akademická knihovna JU, Jihočeská vědecká knihovna, Biologické centrum AV ČR, Teplárna České Budějovice a.s., Elva Profi s.r.o., Jihočeské divadlo, 1.sociální družstvo VLNA, Úřad práce v Českých Budějovicích, Městský úřad Prachatice, Městský úřad Křemže, COOP Křemže, České korálky ČB, Tomáš Prchal - čištění vozidel, CB auto, Jihočeská televize JTV, a.s., Kláštery Český Krumlov - Městské divadlo Český Krumlov o.p.s., Českobudějovický deník - Vltava Labe media a.s., ICOS Český Krumlov o.p.s., KreBul, o.p.s. 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz