ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

V úterý 29. listopadu  hostil Kaiserštejnský palác Dárcovský summit, jehož součástí bylo i předávání cen Fóra dárců. Prestižní cenu za nejlepší sbírkový projekt, který se v uplynulém roce v České republice realizoval, získalo centrum ARPIDA za svůj projekt „ARPIDA plus – campus životních příležitostí“. Cenu z rukou  místopředsedkyně Parlamentu ČR paní Olgy Richterové osobně převzal ředitel centra ARPIDA pan Marek Wohlgemuth, který dodává:

„Centrum ARPIDA dále pokračuje v realizaci projektu ARPIDA+ campus životních příležitostí. Naše nové žádosti o dotaci z IROP jsou nyní ve fázi hodnocení a s napětím čekáme na výsledek. Současně s radostí všem našim dárcům oznamujeme, že naše kampaň projektu ARPIDA+, ve společnosti nejvýznamnějších nadací a charitativních organizací, získala hlavní cenu Fóra dárců za nejlepší sbírkový projekt roku. Příjemcem tohoto ocenění je tím pádem i každý, kdo projekt podpořil, ať už finančně, nebo jiným způsobem. Jsme vděčni všem těmto lidem za podporu a pevně věříme, že jejich dary a úsilí nemine cíl. O dalším vývoji projektu budeme všechny informovat“

Fórum dárců již 25 let pracuje na rozvoji prostředí pro dárcovství a podílí se na transparentnosti a důvěryhodnosti neziskového prostoru v České republice. Letošní summit se věnoval rozvoji dárcovství s ohledem na zapojování a spolupráci strategických partnerů ze strany firem, nadací i státu.    Záštitu nad 11. ročníkem Dárcovského summitu převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Jitka Seitlová,  místopředsedkyně Parlamentu ČR Olga Richterová a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.  Hosty letošního ročníku byli například Libor Winkler (spolumajitel a šéf finanční skupiny RSJ), Petr Vlček (majitel společnosti AVT Group, a.s.), nebo Milan Hejl (spoluzakladatel a Managing Partner AMI Communications.  

 

Více informací o cenách Fóra dárců: www.cenyforadarcu.cz

Více o vítězném projektu na www.arpidaplus.cz

   

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz