ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

Přivítat na jednom pódiu během jednoho odpoledne Martinu Pártlovou, Tomáše Kluse, Pokáče a MIRAI se nepodaří každý den. V rámci integračního hudebního festivalu ARPI.DAY se to ovšem podařilo a výsledek byl fenomenální. Pavilon T na českobudějovickém výstavišti se začal plnit už pár minut po jeho otevření a návštěvníkům nabízel kromě občerstvení také ukázky první pomoci, dětský koutek, stánek s výrobky klientů centra, benefiční kavárnu,  foto koutek, odpočinkové zóny a to vše zcela bezbariérově. Možná i proto navštívilo festival rekordních 117 spoluobčanů s průkazem ZTP/P a možná i díky nim se celé odpoledne a večer nesl v duchu sounáležitosti, tolerance a respektu.

Celým festivalem provázel budějovický rodák a dlouholetý patron centra ARPIDA Jiří Mádl. Pogratulovat přišel jeden z nejznámějších českých paralympioniků a bývalý klient centra Arny Petráček, zástupci HC BANES MOTOR České Budějovice, primátorka města Dagmar Škodová Parmová a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Ale gratulanty byli v podstatě všichni, kteří na festival dorazili. Díky zakoupení lístku totiž podpořili centrum ARPIDA a to rekordní částkou. Celkový výnos akce je  1 545 824 Kč, což z této akce dělá nejúspěšnější jednorázovou benefiční akci v historii centra.

Přípravy festivalu trvaly necelý rok a výsledek tomu odpovídal. Centrum ARPIDA navíc získalo silné spojence a to v partnerství s Borovka Event, obchodním centrem IGY, Výstavištěm České Budějovice a v neposlední řadě se všemi vystupujícími, kteří se zřekli svého nároku na honorář.  Leitmotivem celého festivalu bylo heslo „Všichni jsme postižení“, což je název písně, kterou pro centrum složil Pokáč a společně s Martinou Pártlovou a kapelou K.R.B (kapela složená z klientů centra) nazpívali.

Centrum ARPIDA se aktuálně pouští do realizace ambiciózního projektu ARPIDA plus – campus životních příležitostí,  v rámci kterého by vedle centra měly vyrůst další dvě budovy. Ty budou sloužit dospělým klientům na jejich cestě k co největší samostatnosti. Veškerý výnos z akce bude použit na nutné rozšíření a modernizaci školní kuchyně v centru ARPIDA.

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz