ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Již 25 let nabízíme komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením.

Osm let centrum ARPIDA plánovalo, připravovalo a shánělo zdroje. Nyní se konečně podařilo získat dostatek prostředků na výstavbu prvních dvou budov z celkem třech plánovaných. Necelých 90% z celkových nákladů projektu bude financováno z dotace IROP – Integrovaného regionálního operačního programu, který rozděluje prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Částkou 8 mil. Kč podpořil projekt Jihočeský kraj a vyjádřil tím svůj pohled na potřebnost záměru centra ARPIDA. Velké díky pak patří také řadě menších i větších přispěvatelů, díky kterým se centru v předchozích 4 letech podařilo získat neuvěřitelných 7 mil. Kč. Díky všem těmto prostředkům se bude moci centrum ARPIDA rozšířit o dvě nové budovy určené pro dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Stavební práce budou zahájeny v nejbližších dnech a výstavba bude hotová koncem roku 2025.

“Velký díl práce je nyní samozřejmě před námi, ale cíl je už na dohled, a to je vždy velikou motivací. Pokud vše dobře dopadne, tak začneme nové prostory využívat na začátku roku 2026 a to je dobrá zpráva pro mnoho lidí z naší cílové skupiny. Pevně věříme, že se nakonec najdou finance i na poslední třetí budovu pro potřeby služby sociálně terapeutických dílen, která pomáhá lidem v přípravě na uplatnění a samostatný život.“ řekl ředitel Marek Wohlgemuth.

Vítězem výběrového řízení na zhotovitele stavby se stala firma Spilka a Říha. “Stavba rozšíření centra ARPIDA je pro nás nejen vhodnou stavební a pracovní příležitostí, ale rovněž ji vnímáme jako prestižní stavbu pomáhající lidem s tělesným a kombinovaným postižením, a to v našem domovském regionu Jižních Čech”, řekl na úvodním setkání s centrem ARPIDA jednatel vítězné firmy Ladislav Spilka.

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz