Vážený pane řediteli,

ráda bych Vám a všem Vašim kolegům z DC Arpida mnohokrát poděkovala za opět skvělý rehabilitační pobyt, kterého se můj syn Jakub ve Vašem zařízení zúčastnil ve dnech 10.10. - 21.10.2016.

Na rehabilitační pobyt do Arpidy jezdí Kuba v mém doprovodu pravidelně již 11 let a v rámci možností daných jeho primárními diagnózami dělá stále - krůček po krůčku - pokroky. Letos už bylo Jakubovi 13 let a je to puberťák se vším všudy. V souvislosti s věkem se letos objevila řada nových úskalí pro Jakubův další vývoj i pro zachování již osvojených dovedností (rychlá akcelerace růstu, hormonální změny, atd. ). Jsem proto velmi ráda, že jsme i letos mohli rehabilitační pobyt v Arpidě absolvovat. Děkuji vedoucímu lékaři, všem terapeutům i dalším pracovníkům, že s ohledem na jeho aktuální stav Jakubovi opět ušili program na míru a tento s ním pak s využitím své vysoké odbornosti i veškerého dostupného vybavení a pomůcek do puntíku realizovali. Kromě individuální fyzioterapie, měl Jakub zařazenu intenzivní vodoléčbu (jak masážní a vířivou vanu, tak cvičení v bazénu), dále např. ergoterapii, cvičení na motomedu či individuální i skupinovou muzikoterapii. Jakub začínal každodenní program vždy v 8.00 a kromě přestávek na jídlo a nezbytný krátký odpočinek pracoval vždy až do cca 16.00. Byla to pořádná „šichta", ale protože jednotlivé terapie na sebe velmi vhodně a efektivně navazovaly a využívaly i multismyslovou stimulaci či maximálně aktivní spoluúčast, byl Kuba téměř stále pozitivně naladěný a dobře spolupracoval. Já jsem navíc obdržela mnoho cenných rad pro následnou každodenní rehabilitaci s Jakubem v domácím prostředí. Velkým přínosem pro mne bylo i praktické zacvičení při zapojování Jakuba do sebeobslužných činností s důrazem na jeho aktivní spolupráci i s ohledem na šetrnost k mým vlastním fyzickým silám. Celý rehabilitační pobyt po všech stránkách splnil svůj účel a oba jsme z něho vytěžili maximum. Za to Vám velmi děkuji a prosím Vás, abyste mé poděkování tlumočil všem, kteří se nám věnovali (zvláště pí. Lence Prokopové - fyzioterapeutce, týmu ergoterapeutek, pí. Daně Pšeničkové – muzikoterapeutce, pracovníkům vodoléčby a bazénu).

Závěrem si dovolím vyjádřit svůj čistě osobní názor na služby, které Vaše zařízení poskytuje rodinám jako jsme my. Kubík a jemu podobní jsou vlastně - řečeno sportovní terminologií - „vrcholoví sportovci". K tomu, aby se něco naučili, udrželi se ve formě a zlepšovali se, musí vynaložit mnoho a mnoho energie a dennodenně musí „polykat vysoké tréninkové dávky". V tom jim pomáhají jejich nejbližší a terapeuti v místě bydliště. Jednou za čas každý vrcholový sportovec absolvuje vysokohorské soustředění, na němž má k dispozici celý tým odborníků a spolu s nimi ladí formu na aktuální akci, vyhodnocuje dosavadní dávky a tvoří budoucí tréninkové plány, zkouší nové tréninkové metody či testuje nové vybavení. Pro náš malý tým a „vrcholového sportovce Kubu" je pobyt v DC Arpida právě takovým „vysokohorským soustředěním". Je to současně: intenzivní trénink, jedinečná zpětná vazba, nenahraditelná supervize a mnoho nových podnětů pro další tréninkové období. „Sportovci" jako je Kubík nemohou s tréninkem jednoho dne jednoduše přestat a jít do „sportovního důchodu". Ti musí trénovat celý život, aby zůstali v kondici a ubránili se různým, často bolestivým deformitám, které jim ještě více ztěžují život a vyžadují náročnou a dlouhodobou lékařskou péči nebo dokonce operační zákroky. Proto si velmi vážím Vašeho zařízení a děkuji Vám, že, jako jedni z mála u nás, takovéto rehabilitační pobyty umožňujete i dětem starším a dospívajícím. Jako matka jednoho takového sportovce to velmi oceňuji!! ... a bohužel se s velkou nejistotou dívám do budoucna a marně si lámu hlavu, kam budu jezdit s Kubíkem na tolik potřebná „vysokohorská soustředění" až se úplně vyzuje z dorosteneckých treter a přejde do kategorie dospělých.

Vážený pane řediteli, ještě jednou děkuji DC Arpida za letošní velmi přínosný rehabilitační pobyt. Přeji Vám, všem Vašim kolegům i rodinám podobným té naší, ať se Vám Vaše poslání daří i nadále naplňovat alespoň tak jako doposud.

S úctou a přáním všeho dobrého

Mgr. Vladimíra Větrovská

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk   logo cz-01 1  borovka new

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz