×

Oznámení

Lack of access rights - File '/C:/DOCUME~1/sestakj/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg'

 ARPIDA - Zvládneme, co ti nejlepší!

V rámci projektu vzniklo v Arteterapeutickém ateliéru pro děti a mládež s postižením 13 obrazů inspirovaných slavnými výtvarnými díly minulosti. Hudební uskupení K.R.B. nastudovalo 10 slavných, všeobecně známých popových, rockových, folkových a country písní.

Děti, mládež i dospělí se zdravotním postižením se nechávají při své práci inspirovat slavnými a úspěšnými malíři i hudebníky a zprostředkovaně se s nimi výsledky svého úsilí poměřují. Zvládneme, co ti nejlepší, vzkazují široké veřejnosti, které formou výstav a hudebních vystoupení obrazy a písně představují. 

Projekt byl podpořen grantovým programem Jihočeského kraje.

Autory vystavených obrazů jsou Eliška Anderlová, Alena Anderlová, Dominik Orlovský, Nikola Ďurišová, Tomáš Kabourek a Matěj Joch. 

Výstava s vernisáží a koncertem skupiny K.R.B. v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích se uskuteční 14.9.2016 v 10:00 hod. Výstava potrvá do 28.10.2016. Pozvánka ke stažení zde.  

 

Vystavené obrazy z Arteterapeutického ateliéru:

         

         

       

   

 

 

 

 

 

 

 

 

ARPIDA - My jsme tu také! (projekt z roku 2015)

Projekt je spolufinancován Jihočeským krajem. V rámci činnosti výtvarného ateliéru pro děti a mládež s postižením vznikne 15 obrazů velikosti A3 s tématikou místních i cizokrajných zvířat. V rámci aktivizačních činností pro dospělé klienty s postižením ve spolupráci s fotografy z běžného prostředí vznikne soubor fotografií s tématikou místních i cizokrajných zvířat. Z nich bude vybráno 15 nejlepších, ty zvětšeny a vytištěny na formát A3. Vznikne tak souborný tématický cyklus, který umožní „konfrontaci“ pohledu a tvorby dětí, mladých a dospělých se zdravotním postižením. Prostřednictvím minimálně 2 výstav bude cyklus představen široké veřejnosti. Vernisáže výstav budou zahájeny a doprovozeny hudební produkcí skupiny K.R.B z centra Arpida, jejíž činnost a schopnost prezentace své činnosti bude prostřednictvím projektu také podpořena. Součástí výstavy bude představení jednotlivých autorů. Souborný cyklus bude dostupný v podobě elektronického katalogu na webových stránkách a FB profilu centra Arpida.

 

Přijďte se podívat na „ZVÍŘE“

Výstava s tímto naturalistickým názvem byla zahájena vernisáží v rámci slavnostního zakončení školního roku v centru Arpida v pátek 26.června 2015. Pozvánka na výstavu ke stažení zde.

Výstava je k vidění také od 15.9. do 30.10.2015 ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice. Pozvánka na výstavu ke stažení zde.

Výstavy představily 15 obrazů autorů z arteterapeutického ateliéru (Eliška Andrlová, Alena Andrlová, Vojtěch Janča, Dominik Orlovský) a 15 fotografií Jana Sýkory ze sociálně terapeutické dílny. Je koncipována jako souborný tématický cyklus umožňující „konfrontaci“ dětské kresby a dospělé fotografie klientů se zdravotním znevýhodněním. Námětem je právě zvíře, většinou exotické. Arpidu tak částečně opanují gorily, sloni, žirafy, papoušci, plameňáci, medvědi, ale i tygři, surikaty nebo hadi. Přijďte se na ně podívat také vy.  

 

Informační panel k výstavě ke stažení zde.

 

 

Vystavené obrazy z arteterapeutického ateliéru

          

    

    

         

 

Vystavené fotografie Jana Sýkory

      

  

  

         

 

 

 

 

 
 
 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk   logo cz-01 1  borovka new

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz