×

Oznámení

Lack of access rights - File '/C:/DOCUME~1/sestakj/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg'

 ARPIDA - Zvládneme, co ti nejlepší!

V rámci projektu vzniklo v Arteterapeutickém ateliéru pro děti a mládež s postižením 13 obrazů inspirovaných slavnými výtvarnými díly minulosti. Hudební uskupení K.R.B. nastudovalo 10 slavných, všeobecně známých popových, rockových, folkových a country písní.

Děti, mládež i dospělí se zdravotním postižením se nechávají při své práci inspirovat slavnými a úspěšnými malíři i hudebníky a zprostředkovaně se s nimi výsledky svého úsilí poměřují. Zvládneme, co ti nejlepší, vzkazují široké veřejnosti, které formou výstav a hudebních vystoupení obrazy a písně představují. 

Projekt byl podpořen grantovým programem Jihočeského kraje.

Autory vystavených obrazů jsou Eliška Anderlová, Alena Anderlová, Dominik Orlovský, Nikola Ďurišová, Tomáš Kabourek a Matěj Joch. 

Výstava s vernisáží a koncertem skupiny K.R.B. v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích se uskuteční 14.9.2016 v 10:00 hod. Výstava potrvá do 28.10.2016. Pozvánka ke stažení zde.  

 

Vystavené obrazy z Arteterapeutického ateliéru:

         

         

       

   

 

 

 

 

 

 

 

 

ARPIDA - My jsme tu také! (projekt z roku 2015)

Projekt je spolufinancován Jihočeským krajem. V rámci činnosti výtvarného ateliéru pro děti a mládež s postižením vznikne 15 obrazů velikosti A3 s tématikou místních i cizokrajných zvířat. V rámci aktivizačních činností pro dospělé klienty s postižením ve spolupráci s fotografy z běžného prostředí vznikne soubor fotografií s tématikou místních i cizokrajných zvířat. Z nich bude vybráno 15 nejlepších, ty zvětšeny a vytištěny na formát A3. Vznikne tak souborný tématický cyklus, který umožní „konfrontaci“ pohledu a tvorby dětí, mladých a dospělých se zdravotním postižením. Prostřednictvím minimálně 2 výstav bude cyklus představen široké veřejnosti. Vernisáže výstav budou zahájeny a doprovozeny hudební produkcí skupiny K.R.B z centra Arpida, jejíž činnost a schopnost prezentace své činnosti bude prostřednictvím projektu také podpořena. Součástí výstavy bude představení jednotlivých autorů. Souborný cyklus bude dostupný v podobě elektronického katalogu na webových stránkách a FB profilu centra Arpida.

 

Přijďte se podívat na „ZVÍŘE“

Výstava s tímto naturalistickým názvem byla zahájena vernisáží v rámci slavnostního zakončení školního roku v centru Arpida v pátek 26.června 2015. Pozvánka na výstavu ke stažení zde.

Výstava je k vidění také od 15.9. do 30.10.2015 ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice. Pozvánka na výstavu ke stažení zde.

Výstavy představily 15 obrazů autorů z arteterapeutického ateliéru (Eliška Andrlová, Alena Andrlová, Vojtěch Janča, Dominik Orlovský) a 15 fotografií Jana Sýkory ze sociálně terapeutické dílny. Je koncipována jako souborný tématický cyklus umožňující „konfrontaci“ dětské kresby a dospělé fotografie klientů se zdravotním znevýhodněním. Námětem je právě zvíře, většinou exotické. Arpidu tak částečně opanují gorily, sloni, žirafy, papoušci, plameňáci, medvědi, ale i tygři, surikaty nebo hadi. Přijďte se na ně podívat také vy.  

 

Informační panel k výstavě ke stažení zde.

 

 

Vystavené obrazy z arteterapeutického ateliéru

          

    

    

         

 

Vystavené fotografie Jana Sýkory

      

  

  

         

 

 

 

 

 
 
 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz