1 O JoomlaCZ - centrum Arpida

Joomla je jedním z nejlepších a nejperspektivnějších redakčních systémů na světě. JoomlaCZ je jeho klonem určeným pro české uživatele.

Joomla je redakčním systémém. To znamená, že jde o kompletní balík programů, který nainstalujete na váš webhostingový server a na něm pak můžete provozovat internetové stránky s rozmanitými funkcemi. Od obyčejné firmení prezentace, přes jednoduchý blog až po rozsáhlý portál s mnoha roztodivnými funkcemi.

Pokud se setkáváte s Joomla prvně a článek který čtete je výsledkem o vaši vlastní instalaci JoomlaCZ, pak vám gratuluji. Pokud jste došli až sem, jste jistě schopni vaše stránky na Joomla provozovat a budete zajisté spokojeni. Pokud patříte k těm, co na stránky s tímto článkem na internetu narazili při nějakém brouzdání, zadržte. Než se do instalace a správy vašich vlastních stránek na Joomla pustíte, nějdříve si o Joomla něco přečtěte. Proč? Joomla není jednoduchým redakčním systémem pro úplné začátečníky. Je to jeden velký komplexní balík, na který se nabaluje mnoho užitečných aplikací. Joomla je velmi pokročilá a umí mnoho věcí, umožňuje mnoho nastavení a díky tomu je také velmi robustní. Chcete-li se do práce s Joomla pustit jako administrátor, mějte na paměti, že je nutné se s Joomla řádně sžít. Pochopit ji i její nastavení. Teprve potom se pro vás stane mohutným a užitečným nástrojem pro internetové publikování. Pokud se do toho chcete pustit. Budu vám nejen já, ale jistě i ostatní členové komunity Joomla nápomocní. Hodně štěstí!

Jaký je rozdíl mezi Joomla a JoomlaCZ?

JoomlaCZ je stejná jako Joomla distribuovaná v poslední stabilní verzi 1.0.13. Navíc má českou administrac a předinstalované některé nezbytné i užitečné komponenty. Oproti předchozí verzi JoomlaMCZ má lepší výběr komponent, které jsou funkční a ověřené. A potom, a to nejpodstatnější, je již v kódování UTF-8. Je tedy lépe připravena na přechod na novou verzi Joomla 1.5, která je čerstvě na světě. Joomla 1.5 řeší většinu nepříjemností starší verze. Avšak doba, kdy bude schopna plně nahradit tuto starší verzi Joomla je ještě (záleží na době kdy tento článek čtete) asi daleko. Z jednoho prostého důvodu. Dokud se množství komponent pro Joomla 1.5 nevyrovná této starší verzi, bude lépe si počkat. Proto vydáváme JoomlaCZ nyní, i když už je Joomla 1.5 na světě.


Co nabízí JoomlaMCZ?

 • Základní distribuci Joomla! v.1.0.13 v utf-8 kódování.
 • Kompletní počeštění včetně ukázkových a testovacích dat.
 • Předinstalované šablony.
 • mXcomment - komponenta pro vkládání komentářů pod článkem, ochrana proti spamu, zobrazování IP adres. Ověřená a funkční. Nástupce slavné AkoComment.

 • JCE editor - komponenta a mambot který udělá z editoru vašich článků úžasně mocnou zbraň. Velmi kvalitní, spolehlivý a ulehčuje práci. Spolu se speciálním botem FBOX umožňuje vytvářet neuvěřitelně lehce obrázky s náhledy. Dále můžete vkládat soubory a poskytovat tak svým návštěvníkům možnost stahovat si soubory. Komponenta ja celá česky.

 • JCE Editor (DocMan Plugin) - Umožňuje vložit do článku odkaz na soubor z komponenty DocMan.

 • DocMan - Komponenta pro správu souborů. Umožňuje vytvořit tzv. repository, tedy skladiště souborů. Má bohaté nastavení a mnoho funkcí.

 • JoomlaXplorer - je souborový manažer, kterým můžete procházet celý váš hosting a upravovat v něm libovolný soubor. Překonává problémy s permissions obvyklé u klasického FTP kienta, proto je nezbytným nástrojem v Joomla!

 • Fórum/kniha vzkazů -Jednoduchá komponenta vytvářející na stránkách knihu návštěv, vzkazník anebo prostě jednoduché fórum bez kategorií. Podstatné je to, že opravdu funguje.

 • Zálohování JoomPack - Komponenta naprosto nezbytná pro každé Mambo nebo Joomla. Umožňuje provádět zálohy databází i celého webu v podstatě v několika vteřinách! Zálohy se navíc vytvoří i s instalačním skriptem, takže přenesení webu na ´plně jiný server nebylo nikdy tak lehké.

 • Datso Gallery 1.5 - Je skvělý nástroj pro tvorbu a správu fotogalerií. Je plně funkční a spolehlivá.JooMap - je komponent, která vám vytvoří jeden z nezbytných nástrojů SEO - Ste Map. Podporuje také google sitemap a tak vás Google vždycky najde.MyContent - Je komponenta umožnující správu a editaci článků z fronetndu. Nemusíte tak za vytvořením a editací článku do administrace, stačí se jen na stránkách přihlásit a editovat.Partneři+ - Je komponenta a modul, které jsme dlouho hledali. Umožnuje zobrazit jednoduše a přehledně bannery vašich partnerů a monitorovat, kolik lidí na ně kliklo. Nezbytný nástroj, když si s někým chcete prostě jen vyměnit odkaz nebo banner.Pokročilé prvky editace: máte předinstalován a plně funkční plugin pro vytváření Tabs, Slides a Galerií v článcích .

 • BadBehavior 2.0.11 - Mambot hlídající váš systém proti spamu prostřednictvím různých filtrů, znalosti HTTP hlaviček spambotů, seznamů nebezpečných IP a známých řetězců útoků. Dle všeho se nikdy nestalo, že by naopak omezoval užitečné roboty (googlebot apod.).

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new  

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz