Českobudějovické Centrum Arpida vystavělo venkovní víceúčelové hřiště, které je určené pro děti a mládež a dospělé osoby s tělesným postižením a kombinovaným postižením. Hřiště vzniklo díky finanční podpoře mnoha dárců, zejména však Nadace ČEZ, která přispěla částkou jeden milion korun. Hřiště s mantinely a měkčeným povrchem bylo postaveno za tělocvičnou centra a nabízí prostor pro různé aktivity (zejména iBoccia, fotbal, florbal, volejbal atd.). Jeho rozměry jsou 28 x 19 metrů. Kolem hřiště vede asfaltová dráha pro jízdu na tříkolkách, vozíkách a kolech.

"Tento typ hřiště je báječným prosotorem pro pohybové aktivity dětí chodících i na vozíku. Padá se do měkkého a míč daleko neuteče. O hřišti sníme již několik let, ale teď to vyšlo díky podpoře Nadace ČEZ a mnoha dalších dárců. Jsme za to moc vděční a děkujeme dárcům za tuto podporu, a současně firmě Swietelsky za dobře odvedenou práci" uvedl ředitel Centra Arpida Marek Wohlgemuth.

Slavnostní otevření proběhlo v úterý 2.června od 9:00 hodin v rámci oslav Dne dětí. Přestřihnout pásku a vykopnout pomyslný míč přišli hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a člen správní rady Nadace ČEZ ing. František Lust.

Speciální hřiště tak doplní komplexní koordinovanou podporu osob s tělesným postižením o možnost venkovního sportovního vyžití pro všechny "arpiďáky". 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz