Ve spolupráci s panem Vladimírem Tůmou se v pátek 11.září od 16:00 hodin uskutečnila v prostorách centra ARPIDA charitativní gastroakce s názvem „Podpořme ARPIDU s  chutí“.
Návštěvníci, kteří si zakoupili gastropoukaz v hodnotě 500 Kč, mohli ochutnat mezinárodní menu připravené od vybraných jihočeských restaurací. Kompletní výtěžek z prodeje gastropoukazů byl věnován centru ARPIDA.

Připravené menu bylo např. žabí stehýnka, šneky po burgundsku, paellu s mořskými plody, pravý sibiřský boršč, dezert Tiramisu, mini hamburgery a mnoho dalšího.  Akce byla určena pro firmy, společnosti, úřady, instituce, ale i jednotlivce, skupiny zaměstnanců, kteří se rozhodli tímto způsobem Arpidu podpořit.

Záměrem akce bylo bližší seznámení účastníků s činností centra ARPIDA. S velkým zájmem se setkaly komentované prohlídky vnitřních prostorů. Účastníci mohli zhlédnout filmy, které vznikly v centru ARPIDA, vernisáž obrazů z arteterapeutického ateliéru a expozice výrobků žáků. Pro malé návštěvníky bylo otevřeno venkovní hřiště se skákacím hradem a hipoterapeutická jízdárna s možností svezení na koni.

„Věřím, že stejně jako mistrovské kousky pana Tůmy a jeho kolegů tak i centrum ARPIDA zaujalo účastníky svým cílem, cestou a výsledky. Potěšilo mě setkání s lidmi, kteří se o problematiku dětí a dospělých osob s postižením zajímají a jejich osudy jim nejsou lhostejné. Vybrané peníze použijeme na financování nákupu nové rehabilitační vany.“ řekl ředitel centra ARPIDA Marek Wohlgemuth.

„Jsem moc rád, že jsem mohl prostřednictvím svého povolání takto pomoci. Pro mne je i velkým potěšením, že všechny oslovené restaurace přijaly tuto nabídku s nadšením a připravily to nejlepší, co mohly nabídnout. Mám na takové charitativné akce jednoduchou odpověď. Pokud je člověk zdráv a má možnost pomoci, měl by to tak učinit. Bude to vlastně takový gastrofest v menším měřítku, ale pro velmi dobrou věc. Jsem velmi rád, že přišli ti co chtějí Arpidu podpořit  a akce tak splnila svůj hlavní účel.“ doplnil hlavní organizátor akce pan Vladimír Tůma.

„Naše pozvání přijali jak naši současní dárci, příznivci a všichni co jsou s Arpidou nějak spojeni, tak i noví lidé dobré vůle. Ti všichni strávili v Arpidě příjemné odpoledne s výborným jídlem, při živé hudbě a seznámili se se vším co se v Arpidě děje, plánuje a jaké jsou různé možnosti pomoci. Hodně z nich jsme překvapili, co všechno současná Arpida dělá.“ uvedla spoluorganizátorka akce Martina Povišerová.

K poslechu a tanci hrála českobudějovická skupina GAMA the shadows sound. Více o této známé kapele na www.gama-cb.cz
Skákací hrad a  dělo na výrobu zvířátek z balonků zapůjčila firma JaviDesign z Č.Budějovic.
Grafiku a tisk materiálů zajistila reklamní agentura Kelt z Hluboké nad Vltavou

Restaurace, které pomohly svým menu:
Clarion Congress Hotelu - kuchaři a ředitel Martin Štolka
Restaurace Amigo - Zdeněk Laur
Restaurace Swe-disch - Johaness Danielsson
Restaurace, penzion Pegast - Jindřich Petřík
Restaurace Olivier- Fabrizio Sergi, Robert Burian
Restaurace Rotunda Nové Hrady - Mirek Dušek
Dobré špecle - Radim Růžička
Galerie moravských vín - Galerie Dvořák ČB

Všem, co přispěli k úspěšnému průběhu celé akce srdečně děkujeme.

 

 

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz