Integrace se netýká pouze školství, v českobudějovické Sportovní hale se uskuteční turnaj v integrované boccii.

Jihočeská liga integrované boccii nabízí sportovní aktivity pro osoby se zdravotním postižením, a tak pod záštitou centra ARPIDA, z.ú. a za finanční podpory Jihočeského kraje pořádá Jihočeská liga Veřejný turnaj v integrované boccii. Turnaj se bude konat dne 2. června 2016 ve Sportovní hale od 17:00 hod.

Jihočeská liga integrované boccii původně vznikla jako studentský projekt s názvem "Boccia míří na jih", který byl podpořený programem O2 Thing Big. Po třech letech svého fungování se činnost projektu proměnila na oficiální ligu, v níž se už druhou sezónu střetávají stálé týmy z mnoha zařízení sociálních služeb z celého Jihočeského kraje. Mezi ně patří tým např. Empaťáci z českobudějovické Empatie, Rolnička ze Soběslavi, Pohodáři z Javorníka a dokonce centrum ARPIDA či Duha Písek má více týmů. Právě hráči týmu Duhovky II o bocciie říkají: "Musíme po pravdě říct, že jsme si hru zamilovali. Máme sportovního ducha, proto se vždy na turnaj těšíme. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a opět se setkat s kamarády z jiných zařízení." Integrovaná boccia však není oblíbená pouze mezi lidmi se zdravotním postižením, oblibě se těší také v domovech pro seniory.

Integrovaná bocciia je oficiální paralympijský sport, jehož princip a pravidla nejsou daleko od francouzského pétanque. Tento sport je týmový a je tvořen kapitánem a dalšími, minimálně dvěma až maximálně pěti, hráči. "Integrovaná boccia dává všem rovné možnosti, a proto se tomuto sportu může věnovat každý – lidé s různými stupni zdravotního postižení, ale také lidé bez postižení" říká o tomto sportu spoluzakladatel ligy a pracovník centra ARPIDA Mgr. Jan Talich.

Stejně tak jako v jiných sportech, je Jihočeská boccia rozdělena na 1., 2. a 3. ligu. Veřejný turnaj ale není určen konkrétní kategorii. Je opravdu pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví, postižení či zkušenosti s touto hrou. "Turnaj má za cíl upozornit společnost na možnosti sportovního vyžití lidí se zdravotním postižením a hlavně chce veřejnosti i lidem se zdravotním postižením vytvořit prostor pro jejich vzájemné setkání skrze tuto sportovní aktivitu" uvádějí organizátoři.

Přihlásit se na veřejný turnaj může tedy každý, kdo vytvoří tým 3 – 6 hráčů a přihlásí se do 30. května koordinátorce ligy Martě Pöchmannové na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Organizátoři ovšem také chtějí všechny pozvat veřejnost na tribuny Sportovní haly, aby podpořila závodící týmy.

Kontakty:

Mgr. Talich Jan
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
tel.: 724 029 370

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary   borovka   bosch logo res 340x111  agrofert

 
 

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz