Tisková zpráva, 5.9.2016

 

Charitativní projekt „Podpořme Arpidu s chutí“, který se koná 23.9.2016 v prostorách centra Arpida, se snaží získat finanční prostředky k nákupu rehabilitačních přístrojů a pomůcek potřebných pro nový unikátní terapeutický koncept TheraSuit v centru Arpida. Jednou z důležitých součástí tohoto konceptu je "kosmický" oblek, který byl původně vyvinut pro kosmonauty, aby zamezil poškozování svalů jejich pohybového systému (svalová atrofie, osteoporóza) z důvodu snížené gravitace při dlouhých pobytech ve vesmíru. Následně našel využití i v civilní sféře, jako rehabilitační cvičební jednotka  s pružnými lany, která  umožňuje polohování klienta, jeho stabilizaci v sedu i ve stoje, cvičení na lůžku, chůzi na pásu apod. Tento oblek umožňuje nechodícím pacientům rovnoměrně rozložit zátěž v jednotlivých kloubech, aktivovat lépe svalové souhry v těle s výhledem dosažení vyššího lokomočního stádia. Chodícím klientům nabízí koncept TheraSsuit zlepšení rovnováhy ve stoji a chůzi a napomáhá tak k dosažení plné samostatnosti v běžných denních činnostech.

 „Podpořme Arpidu s chutí“ si klade za cíl představit tento oblek a získané finance použít k jeho nákupu. V průběhu akce návštěvníci ochutnají degustační menu, složené ze světových gastronomických specialit, připravené předními českobudějovickými restauracemi,“ přiblížil ředitel Arpidy Marek Wohlgemuth. Hlavním partnerem tohoto projektu je Gastrofest České Budějovice.

 

KONTAKTY A ODKAZY:

www.arpida.cz

www.arpida.cz/arpida-s-chuti

PR manager, Ondřej Hellebrant: 608 832 325, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz