TISKOVÁ ZPRÁVA 

Projekt s názvem Modernizace učeben základní a střední školy v centru Arpida, který čerpá dotaci z ROP Jihozápad byl úspěšně zahájený. Obsahem projektu je zakoupení vybavení pro Školy při centru ARPIDA, kde jsou vzděláváni žáci s tělesným i kombinovaným postižením ve věku od 5 do 26 let.

V  rámci projektu bude do pěti školních učeben bude zakoupen nový funkční nábytek, který zajistí větší bezpečnost při pohybu a také usnadní žákům s tělesným postižením jeho používání. V oblasti IT bude modernizována počítačová síť i server. Počítačová učebna a  jednotlivé třídy  budou vybaveny 23 novými počítači včetně dotykových monitorů, myší, klávesnicí a speciálních periférií. Velkým přínosem pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami bude  zakoupení nové interaktivní tabule. 

„V současné době jsou třídy, včetně specializované počítačové učebny a školní družiny zařízeny počítačovým vybavení, které je již nevyhovující a neodpovídá nárokům jednotlivých programů, které by žákům se speciálními vzdělávacími potřebami výuku usnadňovaly. Dotykové monitory umožní našim žákům dosáhnout co možná největší samostatnosti při ovládání počítače a tím přispějí i ke zvýšení jejich sebevědomí. Pořízení další interaktivní tabule nám umožňuje vytváření vzdělávacích materiálů na „míru“ jednotlivým žákům, kteří tak mohou lépe využít svůj potenciál.“  uvedl ředitel centra Arpida Mgr. Ing. Marek Wohlgemuth.

Celková výše dotace je 987 635 Kč s patnácti procentuální finanční spoluúčastí centra Arpida. Předpokládané ukončení projektu je 30.7.2015.

Kontaktní osoba: Mgr. Jaromír Novák, tel: 385 777 030,  email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz