Projekt „Překonáváme (nejen) jazykové bariéry“, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.0751 byl úspěšně ukončen. V rámci tohoto projektu jsme uspořádali 14ti denní zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro naše dvě paní učitelky v Londýně, který se uskutečnil v termínu 17. – 31. října 2015. Během tohoto pobytu proběhlo 40 hodin výuky anglického jazyka ve škole Language in London.

Dále  se v rámci projektu vydalo do Velké Británie od 30.11. do 6.12. 2015 na jazykově-vzdělávací pobyt 10 našich žáků a 5 pedagogů jako doprovod. Pobyt se uskutečnil ve městě Hastings. Zde proběhlo 12 hodiny výuky v angličtině v místní škole Embassy Summer a také jsme navštívili tato místa a památky: katedrála v Cantebury, útesy Seven Sisters, muzeum How we live then, Sea life centrum Brighton, observatoř Hertsmonceux, historické centrum + hrad v Hastings. V Londýně jsme pak navštívili Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Whitehall, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Britské muzeum a Národní muzeum. Oba zájezdy pro nás  zajistila firma Student Agency.

  

Zájezd do Velké Británie očima Martina Jenšovského (žák 5. ročníku základní školy)

V termínu od 30.11. do 6.12. 2015 se zúčastnilo deset vybraných dětí naší školy v Arpidě spolu s pěti učiteli jazykově vzdělávacího pobytu v anglickém Hastingsu. Mezi vybranými jsem byl i já. A tak vám mohu o tomto pobytu napsat pár řádek.

Cesta vedla autobusem přes Německo a Belgii do francouzského přístavního města Calais. Odtud jsme vypluli trajektem přes Atlantský oceán až do Doveru, přístavního města v Anglii. Odtud už to byl jen kousek do rezidence školy v Hastingsu, kde jsme byli ubytovaní. S výukou angličtiny jsme začali hned druhý den po příjezdu. Podle neznalostí angličtiny jsme byli rozděleni do tří skupin a přiděleni tak jednomu z tamních učitelů. Já jsem patřil do skupiny mírně pokročilých a vyučovala nás paní učitelka Julieth. Čtyři hodiny výuky denně utekly jako voda, protože Julieth byla vtipná a přistupovala k výuce zábavnou formou. Musím poznamenat, že jsme na tom v mluvení anglicky nebyli ve srovnání s ostatními dětmi tak špatně. Odpoledne patřila návštěvám různých památek a zajímavých míst. Viděli jsme tak: skalní útesy a muzeum v Hastingsu, podmořský svět Sea Life Centrum v Brightonu, katedrálu v Cantebury. V Brightonu v podmořském světě jsem se dokonce ztratil, když jsme šli na nákupy. Stalo se to tak, že jsem šel po ulici, po přechodu pro chodce, rozhlédl jsem se a najednou vidím, že ostatní jsou pryč. Naštěstí jsem věděl, kde máme potom sraz. Takže jsem tam šel a tam jsme se potkali. I kdybych to nevěděl, tak jsem si jistý, že bych se anglicky domluvil a naši skupinu bychom našli i tak. Poslední den byl celý věnován návštěvě Londýna. Tam jsme obdivovali: Big Ben, Buckinghamský palác, most Tower Bridge, londýnské kolo (Oko) a muzeum voskových figurín. Navzdory dlouhé a únavné cestě byl tento pobyt pro nás užitečný a přinesl nám spoustu neopakovatelných zážitků. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem učitelům z Arpidy, kteří se během pobytu o nás starali. Velký dík patří obzvláště Mgr. Jaromíru Novákovi, který měl organizaci celého pobytu na starosti.

(zdroj: časopis Arpiďák)

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz