Centrum ARPIDA nabízí rodinným příslušníkům, blízkým a pečujícím o děti, mladé a dospělé žáky a uživatele s tělesným, mentální a kombinovaným postižením INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ A PODPORU. Pro rodiče, sourozence i další blízké osoby může život s člověkem se zdravotním postižením přinášet otázky a výzvy, které nejsou vždy lehké a mohou vést k bezradnosti nebo pocitu bezmoci. Individuální poradenství představuje možnost promluvit si o problémech a starostech s externí poradkyní - psycholožkou, která se každému zájemci věnuje v individuálním rozhovoru, a to podle jeho potřeb jednorázově nebo opakovaně. Na tom, o čem potřebujete mluvit a jaké situace řešit, se dohodnete s poradkyní.     
 
K čemu můžete individuální psychologické poradenství a podporu využít?
sdílet své starosti, radosti, které se týkají života s člověkem s postižením, 
lépe pochopit svou roli pečujícího a odlišit tuto roli od dalších životních rolí, 
ujasnit si své možnosti, limity, hledat cesty, jak zacházet se svou situací,
zamyslet se nad svými postoji a hodnotami, přáními a obavami, které právě prožíváte,
řešit problémy s odstupem a tvůrčím způsobem, včas rozpoznat úskalí a umět případně vyhledat přiměřenou pomoc. 
 
Kdy, kde a jak probíhá?
Individuální psychologické poradenství a podpora je realizována prostřednictvím osobních schůzek zájemce s poradcem - psychologem. Poradce je externím a nezávislým spolupracovníkem centra ARPIDA a je vázán mlčenlivostí. Setkání probíhají v termínech podle domluvy v objektu centra ARPIDA (k dispozici je poradce obvykle 2-4 x v měsíci), mohou být jednorázová i opakovaná. Individuální psychologické poradenství a podpora je bezplatná služba.
 
Kontakty:
 
Mgr. Filip Šinkner
 
Mgr. Filip Šinkner absolvoval studium psychologie, zabývá se teorií zprostředkovaného učení a působí v Národním ústavu duševního zdraví. Deset let se věnuje práci s dětmi a mládeží, připravuje a vede letní tábory pro Salesiánské středisko mládeže v Českých Budějovicích. Konzultace budou probíhat pravidelně pouze v pátek. Před osobní schůzkou je třeba se objednat  - tel.: 721 654 012, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 
Mgr. Tereza Pitnerová
 
Mgr. Tereza Pitnerová studovala učitelství a psychologii na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Působí na střední škole v Českých Budějovicích, kde sbírá zkušenosti při práci s žáky a rodiči. V roce 2018 zakončila studium jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Spolupracuje s ranou péčí ARPIDY.  Konzultace budou probíhat individuálně na základě objednání - tel.: 724 948 710, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 
 
 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz