Centrum ARPIDA nabízí rodinným příslušníkům, blízkým a pečujícím o děti, mladé a dospělé žáky a uživatele s tělesným, mentální a kombinovaným postižením INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ A PODPORU. Pro rodiče, sourozence i další blízké osoby může život s člověkem se zdravotním postižením přinášet otázky a výzvy, které nejsou vždy lehké a mohou vést k bezradnosti nebo pocitu bezmoci. Individuální poradenství představuje možnost promluvit si o problémech a starostech s externí poradkyní - psycholožkou, která se každému zájemci věnuje v individuálním rozhovoru, a to podle jeho potřeb jednorázově nebo opakovaně. Na tom, o čem potřebujete mluvit a jaké situace řešit, se dohodnete s poradkyní.     
 
K čemu můžete individuální psychologické poradenství a podporu využít?
sdílet své starosti, radosti, které se týkají života s člověkem s postižením, 
lépe pochopit svou roli pečujícího a odlišit tuto roli od dalších životních rolí, 
ujasnit si své možnosti, limity, hledat cesty, jak zacházet se svou situací,
zamyslet se nad svými postoji a hodnotami, přáními a obavami, které právě prožíváte,
řešit problémy s odstupem a tvůrčím způsobem, včas rozpoznat úskalí a umět případně vyhledat přiměřenou pomoc. 
 
Kdy, kde a jak probíhá?
Individuální psychologické poradenství a podpora je realizována prostřednictvím osobních schůzek zájemce s poradcem - psychologem. Poradce je externím a nezávislým spolupracovníkem centra ARPIDA a je vázán mlčenlivostí. Setkání probíhají v termínech podle domluvy v objektu centra ARPIDA, mohou být jednorázová i opakovaná. Individuální psychologické poradenství a podpora je bezplatná služba.
 
Kontakty:
 
 
 
Mgr. Tereza Pitnerová
 
Mgr. Tereza Pitnerová studovala učitelství a psychologii na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Působí na střední škole v Českých Budějovicích, kde sbírá zkušenosti při práci s žáky a rodiči. V roce 2018 zakončila studium jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Spolupracuje s ranou péčí ARPIDY.  Konzultace budou probíhat individuálně na základě objednání - tel.: 724 948 710, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 
 
 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz