Centrum ARPIDA nabízí rodinným příslušníkům, blízkým a pečujícím o děti, mladé a dospělé žáky a uživatele s tělesným, mentální a kombinovaným postižením INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ A PODPORU. Pro rodiče, sourozence i další blízké osoby může život s člověkem se zdravotním postižením přinášet otázky a výzvy, které nejsou vždy lehké a mohou vést k bezradnosti nebo pocitu bezmoci. Individuální poradenství představuje možnost promluvit si o problémech a starostech s externí poradkyní - psycholožkou, která se každému zájemci věnuje v individuálním rozhovoru, a to podle jeho potřeb jednorázově nebo opakovaně. Na tom, o čem potřebujete mluvit a jaké situace řešit, se dohodnete s poradkyní.     
 
K čemu můžete individuální psychologické poradenství a podporu využít?
sdílet své starosti, radosti, které se týkají života s člověkem s postižením, 
lépe pochopit svou roli pečujícího a odlišit tuto roli od dalších životních rolí, 
ujasnit si své možnosti, limity, hledat cesty, jak zacházet se svou situací,
zamyslet se nad svými postoji a hodnotami, přáními a obavami, které právě prožíváte,
řešit problémy s odstupem a tvůrčím způsobem, včas rozpoznat úskalí a umět případně vyhledat přiměřenou pomoc. 
 
Kdy, kde a jak probíhá?
Individuální psychologické poradenství a podpora je realizována prostřednictvím osobních schůzek zájemce s poradcem - psychologem. Poradce je externím a nezávislým spolupracovníkem centra ARPIDA a je vázán mlčenlivostí. Setkání probíhají v termínech podle domluvy v objektu centra ARPIDA (k dispozici je poradce obvykle 2-4 x v měsíci), mohou být jednorázová i opakovaná. Individuální psychologické poradenství a podpora je bezplatná služba.
 
Kontakty:
 
Mgr. Filip Šinkner
 
Mgr. Filip Šinkner absolvoval studium psychologie, zabývá se teorií zprostředkovaného učení a působí v Národním ústavu duševního zdraví. Deset let se věnuje práci s dětmi a mládeží, připravuje a vede letní tábory pro Salesiánské středisko mládeže v Českých Budějovicích. Konzultace budou probíhat pravidelně pouze v pátek. Před osobní schůzkou je třeba se objednat  - tel.: 721 654 012, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 
Mgr. Tereza Pitnerová
 
Mgr. Tereza Pitnerová studovala učitelství a psychologii na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Působí na střední škole v Českých Budějovicích, kde sbírá zkušenosti při práci s žáky a rodiči. V roce 2018 zakončila studium jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Spolupracuje s ranou péčí ARPIDY.  Konzultace budou probíhat individuálně na základě objednání - tel.: 724 948 710, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 
 
 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk   logo cz-01 1  borovka new

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz