Posláním sociální služby je nabídnout lidem se zdravotním postižením ve věku 15 - 40 let akceptující a bezpečný prostor pro prožívání důstojného a plnoprávného života bez přerušení kontaktu s jejich rodinou. Poskytování této služby je realizováno v souladu se Zákonem o sociálních službách č. 108/2006 Sb. a zajištuje tyto základní činnosti - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy; výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti; zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti.

Program denního stacionáře je plánován vždy s ohledem na individuální potřeby a zájmy uživatele. Mezi pravidelné činnosti patří  integrovaná Boccia, relaxační a pohybové činnosti v bazénu, zpěv a tvořivá doprovodná hra na hudební nástroje, vaření jednoduchých pokrmů i hlavních jídel a pečení sušenek, výtvarné a tvořivé činnosti, práce na PC.

Přirozenou součástí poskytování sociální služby je také tzv. „návazná podpora“ klienta, která ho s ohledem na jeho individuální potřeby, možnosti a přání motivuje a podporuje ve využívání sociálních služeb, aktivit a dalších příležitostí zvyšujících míru sociální a pracovní integrace mimo působnost nebo v rámci komplexu poskytovaných služeb a aktivit centra ARPIDA.

Uživatelům služeb denního stacionáře je věnována individuální koordinovaná péče v duchu uceleného systému rehabilitace - vedle prostředků sociálních je zajištěna realizace prostředků pedagogických a léčebných (zejména LTV, ergoterapie, péče klinického logopeda, hydroterapie, atp.).

 

Cílová skupina: 

Služba je určena pro děti, mládež a dospělé lidi s kombinovaným postižením (kombinace tělesného, resp. motorického a mentálního postižení), ve věku od 15 do 40 let.

 

Forma poskytování sociální služby:

Služba denní stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením je v centru ARPIDA poskytována ambulantní formou.

 

Místo poskytování sociální služby:

Služby denního stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením i další návazné služby jsou poskytovány v prostorech centra ARPIDA, U Hvízdala 9, České Budějovice. Moderní areál centra je snadno dostupný prostředky osobní dopravy i městské hromadné dopravy (MHD č. 9, 14, 15 – nejbližší zastávky u centra ARPIDA jsou „U Hvízdala“ a „Vltava“ – některé spoje jsou v určitých intervalech bezbariérové - viz jízdní řády MHD). Služba je poskytovaná v moderním a bezbariérovém areálu centra ARPIDA v samostatném „Domečku“, který je vzdálen 15 m od hlavní budovy. Zde denní stacionář využívá v přízemí dva bezbariérové byty. K dispozici jsou dvě místnosti o celkové rozloze 43 m2. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou upravenou pro osoby s tělesným postižením. K dispozici je také bezbariérové  WC se sprchovým koutem.  Na obědy chodí uživatelé a pracovníci stacionáře do jídelny v Alzheimercentra (Husova třída 1651/125C – cca 300 m od centra ARPIDA), do jídelny v nákupním centru Géčko (České Vrbné 2360 – cca 550 m od centra ARPIDA) a 2x v měsíci si vaří vlastní oběd.

 

Čas poskytování sociální služby:

Poskytování sociální služby je zajištěno v pracovních dnech pondělí - pátek od 7.00 hod. - 16.00 hod. po celý kalendářní rok (s výjimkou přerušení poskytování sociální služby z technických důvodů).

 

Úhrada za sociální službu:

Služba denního stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením je poskytována s úhradou uživatele služby. Ta zahrnuje úhradu za čas pobytu v denním stacionáři (sazba za 1 hod.) a úhradu za zajištění stravy (oběda). Cena za stravování v jídelně Alzheimer centra se řídí platným ceníkem jídelny v Alzheimercentru či ceníkem jídelny v nákupním centru Géčko.Výše úhrady a cena případných fakultativních služeb se řídí platným ceníkem těchto služeb, viz www.arpida.cz.

 

Bližší informace Vám poskytnou:

Mgr. Dana Kopecká - vedoucí sociální pracovník, tel: 385 777 017, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Dokumenty ke stažení:

Základní prohlášení organizace

Popis realizace sociální služby

 

  

  

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary   borovka   bosch logo res 340x111   anauk

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz