Posláním sociální služby je nabídnout lidem se zdravotním postižením ve věku 15 - 40 let akceptující a bezpečný prostor pro prožívání důstojného a plnoprávného života bez přerušení kontaktu s jejich rodinou. Poskytování této služby je realizováno v souladu se Zákonem o sociálních službách č. 108/2006 Sb. a zajištuje tyto základní činnosti - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy; výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti; zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti.

Program denního stacionáře je plánován vždy s ohledem na individuální potřeby a zájmy uživatele. Mezi pravidelné činnosti patří  integrovaná Boccia, relaxační a pohybové činnosti v bazénu, zpěv a tvořivá doprovodná hra na hudební nástroje, vaření jednoduchých pokrmů i hlavních jídel a pečení sušenek, výtvarné a tvořivé činnosti, práce na PC.

Přirozenou součástí poskytování sociální služby je také tzv. „návazná podpora“ klienta, která ho s ohledem na jeho individuální potřeby, možnosti a přání motivuje a podporuje ve využívání sociálních služeb, aktivit a dalších příležitostí zvyšujících míru sociální a pracovní integrace mimo působnost nebo v rámci komplexu poskytovaných služeb a aktivit centra ARPIDA.

Uživatelům služeb denního stacionáře je věnována individuální koordinovaná péče v duchu uceleného systému rehabilitace - vedle prostředků sociálních je zajištěna realizace prostředků pedagogických a léčebných (zejména LTV, ergoterapie, péče klinického logopeda, hydroterapie, atp.).

 

Cílová skupina: 

Služba je určena pro děti, mládež a dospělé lidi s kombinovaným postižením (kombinace tělesného, resp. motorického a mentálního postižení), ve věku od 15 do 40 let.

 

Forma poskytování sociální služby:

Služba denní stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením je v centru ARPIDA poskytována ambulantní formou.

 

Místo poskytování sociální služby:

Služby denního stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením i další návazné služby jsou poskytovány v prostorech centra ARPIDA, U Hvízdala 9, České Budějovice. Moderní areál centra je snadno dostupný prostředky osobní dopravy i městské hromadné dopravy (MHD č. 9, 14, 15 – nejbližší zastávky u centra ARPIDA jsou „U Hvízdala“ a „Vltava“ – některé spoje jsou v určitých intervalech bezbariérové - viz jízdní řády MHD). Služba je poskytovaná v moderním a bezbariérovém areálu centra ARPIDA v samostatném „Domečku“, který je vzdálen 15 m od hlavní budovy. Zde denní stacionář využívá v přízemí dva bezbariérové byty. K dispozici jsou dvě místnosti o celkové rozloze 43 m2. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou upravenou pro osoby s tělesným postižením. K dispozici je také bezbariérové  WC se sprchovým koutem.  Na obědy chodí uživatelé a pracovníci stacionáře do jídelny v Alzheimercentra (Husova třída 1651/125C – cca 300 m od centra ARPIDA), do jídelny v nákupním centru Géčko (České Vrbné 2360 – cca 550 m od centra ARPIDA) a 2x v měsíci si vaří vlastní oběd.

 

Čas poskytování sociální služby:

Poskytování sociální služby je zajištěno v pracovních dnech pondělí - pátek od 7.00 hod. - 16.00 hod. po celý kalendářní rok (s výjimkou přerušení poskytování sociální služby z technických důvodů).

 

Úhrada za sociální službu:

Služba denního stacionáře pro osoby s tělesným a mentálním postižením je poskytována s úhradou uživatele služby. Ta zahrnuje úhradu za čas pobytu v denním stacionáři (sazba za 1 hod.) a úhradu za zajištění stravy (oběda). Cena za stravování v jídelně Alzheimer centra se řídí platným ceníkem jídelny v Alzheimercentru či ceníkem jídelny v nákupním centru Géčko.Výše úhrady a cena případných fakultativních služeb se řídí platným ceníkem těchto služeb, viz www.arpida.cz.

 

Bližší informace Vám poskytnou:

Mgr. Dana Kopecká - vedoucí sociální pracovník, tel: 385 777 017, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Gabriela Kocmichová – vedoucí denního stacionářee-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 385 777 015

Dokumenty ke stažení:

Základní prohlášení organizace

Popis realizace

  

  

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new  

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz