Od května 2015 do března 2016 probíhal v centru ARPIDA pilotní projekt tzv. respitních pobytů. Na základě trvalého zájmu ze strany uživatelů a jejich rodin byly v březnu 2016 registrovány Odlehčovací služby centra ARPIDA jako pobytová sociální služba se zahájením poskytování od května 2016. Služba je k dispozici nepřetržitě, neustále, podle potřeb rodin a uživatelů.

Posláním služby je umožnit rodinám a jednotlivcům pečujícím o děti, mladistvé a dospělé osoby se zdravotním postižením nezbytný odpočinek a čas k řešení osobních záležitostí v podobě dočasného převzetí péče.

Komu je služba určena: pro pečující rodiny a jednotlivce - osoby s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením z Jihočeského kraje ve věku od 7 let do 40 let, o které je pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí.

Služba zahrnuje: pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, stravování, ubytování, sociálně terapeutické činnosti, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti.

Kapacita služby: 3 lůžka.

Místo poskytování sociální služby: bezbariérový byt v Alzheimercentru CB (Husova třída 1651, 370 01, České Budějovice) a centrum ARPIDA.

Stravování uživatelů: zajištěno prostřednictvím kuchyně a jídelny Alzheimercentra CB.

Zdravotní péče: je v případě potřeby zajišťována na základě písemné žádosti uživatele prostřednictvím registrované zdravotní sestry centra ARPIDA.

Délka pobytu: od jednoho dne, obvykle 3 -7 dnů. 

Výše úhrady: dle aktuálního ceníku úhrad, individuální kalkulace a potřeby rozsahu úkonů péče.

Kontaktujte nás: Alena Pekárková; tel.: 774 448 787, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OS1 OS3 OS2

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY (klikněte, prohlížejte)

DOKUMENTY K ŽÁDOSTI O ODLEHČOVACÍ SLUŽBY

Popis realizace sociální služby

Informační leták

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk   logo cz-01 1  borovka new

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz