Od května 2015 do března 2016 probíhal v centru ARPIDA pilotní projekt tzv. respitních pobytů. Na základě trvalého zájmu ze strany uživatelů a jejich rodin byly v březnu 2016 registrovány Odlehčovací služby centra ARPIDA jako pobytová sociální služba se zahájením poskytování od května 2016. Služba je k dispozici nepřetržitě, neustále, podle potřeb rodin a uživatelů.

Posláním služby je umožnit rodinám a jednotlivcům pečujícím o děti, mladistvé a dospělé osoby se zdravotním postižením nezbytný odpočinek a čas k řešení osobních záležitostí v podobě dočasného převzetí péče.

Komu je služba určena: pro pečující rodiny a jednotlivce - osoby s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením z Jihočeského kraje ve věku od 7 let do 40 let, o které je pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí.

Služba zahrnuje: pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, stravování, ubytování, sociálně terapeutické činnosti, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti.

Kapacita služby: 3 lůžka.

Místo poskytování sociální služby: bezbariérový byt v Alzheimercentru CB (Husova třída 1651, 370 01, České Budějovice) a centrum ARPIDA.

Stravování uživatelů: zajištěno prostřednictvím kuchyně a jídelny Alzheimercentra CB.

Zdravotní péče: je v případě potřeby zajišťována na základě písemné žádosti uživatele prostřednictvím registrované zdravotní sestry centra ARPIDA.

Délka pobytu: od jednoho dne, obvykle 3 -7 dnů. 

Výše úhrady: dle aktuálního ceníku úhrad, individuální kalkulace a potřeby rozsahu úkonů péče.

Kontaktujte nás: Alena Pekárková; tel.: 774 448 787, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OS1 OS3 OS2

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY (klikněte, prohlížejte)

Základní prohlášení organizace

Popis realizace

Dodatek OS

Leták OS 2023

Smlouva OS

 

Naši hlavní partneři

Statutární město České BudějoviceJihočeský kraj Rottary       anauk     borovka new    

Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, o.s.

Kontakty

Centrum ARPIDA, z.ú.
U Hvízdala 1402/9
370 11 České Budějovice

Darujme.cz